044 599 2277
info@aps-law.org
Що там зі 130тою КУпАП?
На офіційному сайті Верховної Ради України zakon.rada.gov.ua, у вкладці кодексу України про адміністративні правопорушення (Далі – КупАП) можна знайти дивне трактування ст. 130, на підставі якої раніше притягались до відповідальності особи, які керували транспортним засобом в…

На офіційному сайті Верховної Ради України zakon.rada.gov.ua, у вкладці кодексу України про адміністративні правопорушення (Далі – КупАП) можна знайти дивне трактування ст. 130, на підставі якої раніше притягались до відповідальності особи, які керували транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння. На даний час ст. 130 КУпАП викладена в наступній редакції:

«Керування суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції …». На першій сторінці кодексу є напис, що документ чинний.

Дані зміни відбулися 01.07.2020 року і відтоді керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння стало кримінальним проступком. Дана норма вступила в законну силу і діяла протягом 3 днів.

В подальшому, після прийняття Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень” №720-IX, який 03.07.2020 року опубліковано в офіційній парламентській газеті “Голос України”, вищевказані зміни були начебто відмінені і «керування в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння» повернули в межі КУпАП, але на сайті Верховної Ради України досі не внесли зміни.

Працівники поліції продовжують складати адміністративні протоколи за керування транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння за ст. 130 КУпАП незважаючи на вже сформовану судову практику, яка свідчить про те, що суди повертають протоколи про вчинення адміністративного правопорушення мотивуючи це тим, що за статтею 130 КУпАП не можна притягнути водія до адміністративної відповідальності, оскільки на офіційному сайті Верховної Ради України стаття 130 КУпАП не викладена в редакції, яка передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння.

Існує також інша думка, яка має свої суттєві підґрунтя чому на сайті Верховної Ради України досі не внесли зміни.

Отже з 01.07.2020 року набрав чинності Закон України № 2617-VIII (назвемо його Закон №1) згідно якого у ст. 130 КУпАП внесли зміни та виключили відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного сп’яніння. Дане діяння перенесено в Кримінальний кодекс та закріплено в ст. 286-1. Вищевказаний закон вносив зміни до КУпАП і після набрання чинності почав діяти КУпАП зі змінами.

В подальшому президентом України було підписано Закон України №720-IX (назвемо його Закон №2), який набрав законної сили 03.07.2020 року і опублікований в офіційній парламентській газеті “Голос України”. Даний закон (№720-IX Закон №2) вносить зміни до Закону України № 2617-VIII (Закон №1).

Але Закон України № 2617-VIII (Закон №1) вже втратив свою силу, оскільки він вносив зміни в КУпАП і після 01.07.2020 року ст. 130 викладена в новій редакції, а саме «Керування суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння…»

Тобто простими словами законотворець вносить зміни в Закон України № 2617-VIII (Закон №1), яким були внесені зміни в КУпАП натомість щоб внести зміни безпосередньо в КУпАП. І тому на офіційному сайті Верховної Ради України досі не внесли зміни в ст. 130.

Виходячи з вищевикладеного на даний час «керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного сп’яніння …» потрібно кваліфікувати за ст. 286-1 КК України, як кримінальний проступок або внести зміни безпосередньо в КУпАП і викласти ст. 130 в новій редакції.

публікації за темою
Коротко про головне в банкрутстві фізичних осіб
Часті питання про банкрутство фізичних осіб ЯкЧасті питання про банкрутство фізичних осіб Як…
Читати далі ...
До завершення мораторію 30 днів…
Микола зі Світланою приїхали у Київ ще студентами, тутМикола зі Світланою приїхали у Київ ще студентами, тут…
Читати далі ...
Запрацював оновлений ЄДР
З 11 серпня 2020 року введено в промислову експлуатаціюЗ 11 серпня 2020 року введено в промислову експлуатацію…
Читати далі ...
044 599 2277
info@aps-law.org
Всі права захищені. Будь-яке копіювання повинно супроводжуватись зворотнім посиланням на сайт.
Розроблено webworks.com.ua

Замовте дзвінок!

Ми передзвонимо рівно в:

Введіть номер телефону
Наприклад: 093 000 00 00
Ваше повідомлення успішно доставлене!