9 разів переносили рейс, змінювали аеропорт, туроператор і авіаперевізник – жодних пояснень не надавали.
Історію про зіпсований омріяний відпочинок, який так і не відбувся, розповіла одна із постраждалих туристів Анна Каранова на своїй сторінці у Facebook (https://www.facebook.com/anna.karanova.9/posts/1808349405926128 ), аби застерегти тих, хто вирішить скористатися туристичним оператором JoinUp та авіакомпанією BravoAirways.
Так, 29 червня пасажири рейсу Київ-Хургада майже добу, голодні і стомлені, чекали вильоту на відпочинок в Єгипет. Зрештою, їх таки посадили в літак, але він далеко не полетів. Півгодини покружляв і повернувся в аеропорт – через технічну несправність. Через деякий час гендиректор авіакомпанії надав технічний висновок про справність літака – без печатки, реєстраційного номера і навіть дати. 130 пасажирів відмовилися від польоту. Ще 70 – все-таки полетіли з Києва до Єгипту.
ПРАВА ПАСАЖИРА НА КОМПЕНСАЦІЮ У РАЗІ ТРИВАЛОЇ ЗАТРИМКИ ЧИ СКАСУВАННЯ АВІАРЕЙСІВ.
У РАЗІ ЗАТРИМКИ РЕЙСУ:
– на 2 години дальністю до 1500 км;
– на 3 години дальністю від 1500 до 3500 км;
– на 4 години і більше від запланованого часу відправлення – дальністю понад 3500 км.
Авіаперевізник повинен надати пасажирам:
– харчування та прохолодні напої відповідно до часу очікування нового рейсу;
– можливість здійснити 2 телефонних дзвінка або факс-повідомлення, або відправити повідомлення електронною поштою, якщо для цього є технічні умови аеропорту.
Якщо рейс затримується довше, ніж на 5 годин, авіаперевізник зобов’язаний запропонувати пасажиру:
– відшкодування, впродовж 7 днів, повної вартості квитка, а також за потреби забезпечити зворотний рейс у початковий пункт відправлення за першої можливості;
– зміну маршруту – до кінцевого пункту призначення – за першої можливості або у пізніший час – за бажанням пасажира та за наявності вільних місць.
Якщо ж відправлення рейсу відкладається на наступний день, то перевізник зобов’язаний надати пасажирам:
– номери у готелі;
– харчування;
– трансфер за маршрутом аеропорт – готель – аеропорт.
У разі скасування рейсу авіаперевізником, авіакомпанія зобов’язана протягом 7 днів повернути повну вартість квитка або за бажанням пасажира змінити маршрут та відправити пасажира у поїздку, при першій можливості.
УМОВИ ЗА ЯКИХ ПАСАЖИР МАЄ ПРАВО НА ГРОШОВУ КОМПЕНСАЦІЮ
Якщо його не поінформовано про скасування рейсу:
– щонайменше за два тижні до запланованого часу відправлення;
– якщо в період від 7 до 14 днів до вильоту компанія не повідомила про скасування рейсу і не запропонувала змінити маршрут з відправленням не пізніше двох годин від заявленого часу в квитку;
– якщо за тиждень компанія не повідомила про скасування рейсу і не запропонувала змінити маршрут з відправленням не пізніше однієї години від заявленого часу в квитку.
КОМПЕНСАЦІЯ ПАСАЖИРАМ ЗА ЗМІНУ КЛАСУ ОБСЛУГОВУВАННЯ
Авіаперевізник не має права вимагати будь-якої додаткової плати, якщо він розміщує пасажира у класі, вищому за зазначений у квитку.
Якщо авіаперевізник розміщує пасажира у класі, нижчому за зазначений у квитку, то він впродовж семи днів повинен відшкодувати пасажиру:
– 30% від вартості квитка для рейсів дальністю до 1500 км;
– 50% від вартості квитка для рейсів дальністю від 1500 до 3500 км;
– 75% від вартості квитка для рейсів дальністю понад 3500 км.
НЕОБХІДНІ ПЕРШОЧЕРГОВІ ДІЇ, ЯКЩО ВИ ПОТРАПИЛИ В ОДНУ ІЗ ЗАЗНАЧЕНИХ ВИЩЕ СИТУАЦІЙ:
– необхідно отримати документ зі штампом, що підтверджує факт скасування та/або заміни, чи затримки рейсу (таким доказом є документ від представників адміністрації аеропорту, квитки, акт, складений пасажирами з їхніми даними для зв’язку);
– слід скласти спільний акт пасажирів із описом ситуації, що склалася, якщо представник авіакомпанії не надає відповідь про відмову обслуговування при затримці рейсу;
– зберегти всі чеки, що підтверджують витрати на харчування, проживання та проїзд;
– звернутися за правовою допомогою.