Вже з першого дня нового 2019 року розпочнеться черговий етап електронного декларування в Україні.
Аби вірно і вчасно заповнити декларацію, мінімізувавши можливі ризики та негативні наслідки, фахівці ЮК «Альянс Правових Сил» нагадують про що слід подбати вже зараз, перед заповненням електронної декларації:
1. Зареєструватись в Єдиному державному реєстрі декларацій на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Якщо вже зареєстровані, то Вам слід перевірити адресу електронної пошти, яка вказана у персональному кабінеті Реєстру.
2. Електронний цифровий підпис (ЕЦП) – без нього Ви не ввійдете до системи Єдиного державного реєстру декларацій. Варто перевірити термін дії та справність ЕЦП. Для отримання відповідної інформації необхідно завантажити посилений сертифікат особистого ЕЦП з веб-сайту акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК). Після цього натиснути на сертифікат подвійним кліком лівої кнопки миші та у вікні, яке відкрилось, переглянути термін дії сертифікату ЕЦП.
3. Зібрати усі правовстановлюючі документи на нерухомість і автотранспорт, зокрема:
Зверніть увагу! Більшість необхідної Вам інформації для заповнення декларації, можна знайти у відкритих державних реєстрах:
4. Врахуйте, що доведеться вносити в перелік всі частки у статутному капіталі юридичних осіб, а також цінні папери (акції, облігації), що належать Вам чи членам сім’ї.
5. Зверніть увагу на те, що потрібно буде надати й інформацію про членів сім’ї. До її кола належать:
Всі особи перераховані вище є членами сім’ї, лише якщо спільно з Вами проживають, пов’язані спільним побутом, а також правами та обов’язками (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних).
6. Потрібно отримати довідку про доходи. Зробити це можна, не відвідуючи податкову інспекцію.
На сайті ДФС для цього функціонує Електронний кабінет платника. За такою ж процедурою у власному кабінеті інформацію про доходи за минулий рік можуть замовити й члени Вашої сім’ї, втім лише за наявності в них ЕЦП.
7. Заздалегідь зібрати інформацію про грошові активи:
Грошові активи (готівка, гроші в банках, позичені кошти) вказуються в декларації лише у разі, якщо їх сукупна вартість станом на останній день звітного періоду перевищує 88 100 грн. (50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на 01.01.2018 р.). Інформацію про залишки на рахунках станом на останній день звітного періоду можна отримати, звернувшись до банківської установи із відповідним запитом.
8. Упорядкувати список боргів та кредитів:
– отримані кредити, позики;
– інші кошти, які були позичені суб’єкту декларування або члену його сім’ї іншими особами, зокрема поворотна безвідсоткова фінансова допомога, отримана і не повернена у звітному періоді суб’єктом декларування або членом його сім’ї;
– зобов’язання за договором лізингу;
– зобов’язання за договором страхування;
– зобов’язання за договором недержавного пенсійного забезпечення;
– несплачені податкові зобов’язання;
– інші зобов’язання (у декларації необхідно зазначити, які саме).
9. Зібрати та упорядкувати квитанції про оплату покупок на суму понад 88 100 грн. у звітному році.
Виконавши всі пункти перераховані вище, майбутній процес заповнення електронних декларацій пройде для Вас «безболісно» і займе кілька годин.
Якщо ж не впевнені, що самостійно зможете підготуватися, а в подальшому вірно заповнити декларацію, звертайтеся до спеціалістів ЮК «Альянс Правових Сил» – 044 599 22 77.