044 599 2277
info@aps-law.org
Як і обіцяли, публікуємо наступну частину епопеї з прогулами.
Як і обіцяли, публікуємо наступну частину епопеї з прогулами. Тож як «правильно» прогулювати так, щоб не звільнили? Поради від юриста ЮК «Альянс Правових Сил» Артура Лозіцького. Отже, законодавство встановлює, що відсутність на роботі більше трьох годин протягом…

Як і обіцяли, публікуємо наступну частину епопеї з прогулами. Тож як «правильно» прогулювати так, щоб не звільнили? Поради від юриста ЮК «Альянс Правових Сил» Артура Лозіцького.

Отже, законодавство встановлює, що відсутність на роботі більше трьох годин протягом робочого дня є підставою для звільнення працівника за так званий прогул. Але стосується це лише прогулу без поважних причин, адже законодавство врегульовує питання вимушеного прогулу. Зокрема, вимушений прогул згадується у статтях 82, 232, 235, 236 чинного Кодексу законів про працю України. Практика судів показує, що до вимушених прогулів відносять, зазвичай, ситуації, у яких працівник, наприклад, був вимушений звернутися до органів, явка до яких є обов’язковою. Звичайно, для підтвердження відвідування працівником органу необхідний певний документ, що засвідчує причину візиту, час, місце, наприклад, повістка. Такими органами можуть бути військкомат або органи Національної поліції. Доволі звичною обставиною, що виключає факт необгрунтованої відсутності працівника на робочому місці, є наявність певного медичного документа. Довідкою від лікаря спеціально встановленої форми можна підтвердити наявність у працівника певного розладу у певний час, що не дозволяє приступити до виконання обов`язків.

Невихід працівника на нову роботу, якщо переведення було здійснено з порушенням трудового законодавства, теж вважається достатньою підставою для непритягнення працівника до дисциплінарної відповідальності. Тут, у першу чергу, захищаються порушені при переведенні права найманого працівника. Вимушеним прогулом суди вважають і відмову працівника від роботи, що не передбачена трудовим договором. Тим самим забезпечується примус до сторін, що уклали трудовий договір, у якості зобов`язання дотримуватися його умов.

Відмова роботодавця щодо надання працівнику пільг, які передбачені законодавством, теж прийнято вважати вимушеним прогулом. Часто у тому випадку, коли роботодавець не забезпечив працівника додатковим часом для відпочинку, наприклад, додатковою відпусткою, питання безпідставного прогулу при вирішенні спору не піднімається.

Цікавою обставиною є перебування працівника на території підприємства, але не на своєму робочому місці. Фактично звільнити працівника не можна, лише застосувати такий захід стягнення, як догана. Річ в тім, що підставою для звільнення за прогул є відсутність на роботі, але не на робочому місці. Тобто, враховуючи те, що працівник знаходиться на території підприємства, можна вважати, що він присутній на роботі. На робочому місці його може й не бути, але й звільнення за відсутність на робочому місці не передбачене чинним законодавством.
Сподіваємось, що ця стаття буде корисною для Вас і у разі вимушеного прогулу Ви знатимете, як захистити свої права. Ми завжди раді допомогти.

За консультацією звертайтеся за телефоном: 0445992277

Автор: Артур Лозіцький 

публікації за темою
Коротко про головне в банкрутстві фізичних осіб
Часті питання про банкрутство фізичних осіб ЯкЧасті питання про банкрутство фізичних осіб Як…
Читати далі ...
Що там зі 130тою КУпАП?
На офіційному сайті Верховної Ради України На офіційному сайті Верховної Ради України…
Читати далі ...
Запрацював оновлений ЄДР
З 11 серпня 2020 року введено в промислову експлуатаціюЗ 11 серпня 2020 року введено в промислову експлуатацію…
Читати далі ...
044 599 2277
info@aps-law.org
Всі права захищені. Будь-яке копіювання повинно супроводжуватись зворотнім посиланням на сайт.
Розроблено webworks.com.ua

Замовте дзвінок!

Ми передзвонимо рівно в:

Введіть номер телефону
Наприклад: 093 000 00 00
Ваше повідомлення успішно доставлене!