044 599 2277
info@aps-law.org
Як необхідно діяти в разі ДТП і чому на місце аварії важливо викликати адвоката?
Як необхідно діяти в разі ДТП і чому на місце аварії важливо викликати адвоката? 7 переконливих фактів від адвоката ЮК «Альянс Правових Сил» Володимира Борецького. Якщо повернути час назад і уникнути зіткнення вже неможливо, важливо вплинути на подальший розвиток…

Як необхідно діяти в разі ДТП і чому на місце аварії важливо викликати адвоката?

7 переконливих фактів від адвоката ЮК «Альянс Правових Сил» Володимира Борецького.

Якщо повернути час назад і уникнути зіткнення вже неможливо, важливо вплинути на подальший розвиток подій, аби мінімізувати негативні наслідки.
Насамперед необхідно перевірити, чи немає потерпілих, якщо такі є – надати їм першу медичну допомогу та викликати швидку. В жодному разі не переміщати автомобіль та предмети, навіть якщо здається, що вони заважають проїзду і ускладнюють дорожню ситуацію. Позначити місце знаком аварійної зупинки, увімкнути “аварійку” та викликати на місце ДТП поліцію.

Чому не можна переміщати автомобіль та предмети на місці ДТП?
Бо розташування автомобіля, інших предметів, а також сліди, що вони залишили на проїжджій частині – все це може допомогти встановити обставини аварії і в подальшому або підтвердити невинуватість, або стати пом’якшуючим доказом, у випадку встановлення вини судом.
Якщо є постраждалі, потрібно викликати швидку чи звернутися до свідків ДТП з проханням доставити потерпілих до лікарні.
У разі, якщо свідків немає, або якщо вони не можуть відвезти потерпілих до медзакладу, тоді є інший варіант, передбачений в Правилах дорожнього руху. Ви, як учасник аварії, самостійно доставляєте постраждалих до найближчої лікарні, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки. У медзакладі повідомте своє прізвище та номерний знак транспортного засобу і поверніться на місце пригоди. Дорогою повідомте про те, що трапилося органи Національної поліції.

В жодному разі не слід погоджуватися на вирішення питання «на місці» без поліції і страхової. Навіть якщо вам здається, що винні саме ви, бо насправді це може бути не так. Саме тому також важливо викликати і адвоката. До його прибуття слід уникати будь-яких коментарів: все, що ви скажете, може бути записано третіми особами і використано проти вас.
Варто також обмінятися інформацією з іншими учасниками аварії, якщо такі є: виписати назву страхової компанії, дані страхового полісу, номер транспортного засобу та бажано контактні телефони.

Складання протоколу – важлива частина процедури оформлення ДТП.
Якщо збитки в результаті аварії незначні, немає постраждалих і не ушкоджена транспортна інфраструктура, ви маєте право на складання європротоколу. Його бланк учасники ДТП заповнюють самостійно, зазначаючи інформацію про аварію, для подальшої виплати страхового відшкодування. Якщо ви маєте труднощі з самостійним заповненням європротоколу, експерти рекомендують дочекатися приїзду поліції і оформити документи про аварію за стандартною процедурою.
Незалежно від того, яким чином був складений протокол ДТП (за допомогою європротоколу чи заповнення бланку поліцією), протягом 3 днів ви маєте звернутися до страхових компаній, в яких застраховані транспортні засоби учасників аварії, надати необхідну інформацію (в т. ч. номер банківського рахунку) і заповнити відповідні документи. Після розгляду справи в суді і встановлення вини учасників ДТП страхові компанії здійснюють виплату коштів на картку протягом 30 днів.

Чим допоможе адвокат при ДТП?
1. Проконсультує щодо реального стану справ і пояснить, як слід поводитися, що говорити і робити.
2. Проконтролює процедуру складання поліцією протоколу та схеми ДТП. Це дуже важливий момент, оскільки саме ці документи згодом стануть на чолі всієї справи, і будь-які неточності можуть вплинути на її результат.
3. Проведе, при необхідності, власне розслідування: збере додаткові свідчення та інші дані, замовить необхідні експертизи. Все це допоможе, якщо і не визнати вас абсолютно невинним, то, принаймні, істотно знизить ваші витрати.
4. Допоможе стягнути збитки. На практиці ця процедура довга та складна, оскільки страхові компанії намагаються мінімізувати свої витрати та відмовити клієнту у виплатах.
5. Здійснить підготовку до судового розгляду, складе всі необхідні процесуальні документи. При необхідності направить адвокатські запити, оскаржить протоколи, свідчення і т.д.
6. Підготує вас до судового засідання (якщо ви будете в ньому брати участь) або ж буде брати в ньому участь замість вас.
7. Братиме участь на стадії виконання рішення суду. Ті, хто вже зіштовхувався із судовою системою, добре знають, що домогтися рішення суду на свою користь – це одне і зовсім інше – справді отримати належне.

Автор: Володимир Борецький

публікації за темою
Коротко про головне в банкрутстві фізичних осіб
Часті питання про банкрутство фізичних осіб ЯкЧасті питання про банкрутство фізичних осіб Як…
Читати далі ...
Що там зі 130тою КУпАП?
На офіційному сайті Верховної Ради України На офіційному сайті Верховної Ради України…
Читати далі ...
Запрацював оновлений ЄДР
З 11 серпня 2020 року введено в промислову експлуатаціюЗ 11 серпня 2020 року введено в промислову експлуатацію…
Читати далі ...
044 599 2277
info@aps-law.org
Всі права захищені. Будь-яке копіювання повинно супроводжуватись зворотнім посиланням на сайт.
Розроблено webworks.com.ua

Замовте дзвінок!

Ми передзвонимо рівно в:

Введіть номер телефону
Наприклад: 093 000 00 00
Ваше повідомлення успішно доставлене!