044 599 2277
info@aps-law.org
ЛЕГАЛІЗАЦІЯ САМОБУДІВ
Як узаконити самочинне будівництво? Розповів – юрист ЮК «Альянс Правових Сил» Артур Лозіцький. Самочинне будівництво – зведення споруди з істотними порушеннями будівельних норм. Порушенням будівельних норм, наприклад, може вважатися: - недотримання наявних у…

Як узаконити самочинне будівництво? Розповів – юрист ЮК «Альянс Правових Сил» Артур Лозіцький.

Самочинне будівництво – зведення споруди з істотними порушеннями будівельних норм.

Порушенням будівельних норм, наприклад, може вважатися:

– недотримання наявних у проекті нерухомості будівельних норм.

– нехтування санітарними правилам, державними стандартами і правилами.

– будівництво на земельній ділянці, що не була відведена в установленому порядку для цієї мети. Таким чином порушується цільове призначення земельної ділянки, а також права власника даної земельної ділянки, адже споруда зведена чи зводиться без його згоди на те. Зазвичай, такі споруди можуть будувати і на землях державної чи комунальної власності, а отже зачіпаються інтереси держави або громади відповідно.

– будівництво без належного дозволу чи належно затвердженого проекту.

– відсутність відповідного проекту, відповідних декларацій (наприклад, про початок підготовчих робіт), дозволів, які мають бути доведені до відома компетентного органу, лише підкреслює те, що будівництво є самочинним.

Для реєстрації права власності на нерухоме майно у будь-якому випадку потрібно буде надати відповідні документи, вичерпний перелік яких встановлений постановою Кабміну від 25 грудня 2015 р. N 1127.  І, самочинно збудувавши приміщення, Ви, звичайно, нічого з цього не матимете. Отже, фактично створене майно немає жодних підстав на існування.

СПОСОБИ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ САМОБУДУ: ПОЗАСУДОВИЙ ТА СУДОВИЙ

Позасудовий спосіб полягає у проходженні всіх тих інстанцій та отриманні тих документів, які потрібні були б у випадку будівництва за встановленим законодавством шляхом. Звичайно, це передбачає і сплату штрафів за зведення самобуду без належних для того підстав та документів.

Судовий спосіб. Згідно зі ст. 376 ЦК України, право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво.

У Вас є право звернутись до суду з позовом про визнання права власності на самобуд. Але після рішення суду об’єкт обов`язково необхідно буде ввести в експлуатацію. Лише після введення в експлуатацію Державна архітектурно-будівельної інспекція надасть необхідні документи для реєстрації права власності.

Узаконення самочинно побудованих об’єктів можна здійснити у спрощеному порядку, але ця процедура поширюється тільки на окремі індивідуальні житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські будівлі і споруди, прибудови до них.

За консультацією та юридичною допомогою щодо легалізації самочинного будівництва звертайтеся до фахівців ЮК «Альянс Правових Сил»044 5992277

 

 

 

публікації за темою
Коротко про головне в банкрутстві фізичних осіб
Часті питання про банкрутство фізичних осіб ЯкЧасті питання про банкрутство фізичних осіб Як…
Читати далі ...
Що там зі 130тою КУпАП?
На офіційному сайті Верховної Ради України На офіційному сайті Верховної Ради України…
Читати далі ...
Запрацював оновлений ЄДР
З 11 серпня 2020 року введено в промислову експлуатаціюЗ 11 серпня 2020 року введено в промислову експлуатацію…
Читати далі ...
044 599 2277
info@aps-law.org
Всі права захищені. Будь-яке копіювання повинно супроводжуватись зворотнім посиланням на сайт.
Розроблено webworks.com.ua

Замовте дзвінок!

Ми передзвонимо рівно в:

Введіть номер телефону
Наприклад: 093 000 00 00
Ваше повідомлення успішно доставлене!