044 599 2277
info@aps-law.org
Процедура оформлення спадщини в Україні
Куди подається заява про прийняття спадщини Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах – уповноваженій на це посадовій особі відповідного…

Куди подається заява про прийняття спадщини

Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах – уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

Право на спадщину відкривається за останнім місцем проживання спадкодавця (населений пункт) або ж якщо воно невідоме – за місцезнаходженням нерухомого майна (його основної частини).

Отже, аби вступити у спадщину, потрібно звернутися до нотаріуса в тому населеному пункті, де був зареєстрований (прописаний) померлий або ж де знаходиться його майно.

Строки подачі документів для прийняття спадщини

Строк прийняття спадщини становить 6 місяців з дня відкриття. Якщо протягом цього терміну спадкоємець не прийме спадщину, він втрачає право на прийняття.

Якщо спадкоємець проживав (був зареєстрований) зі спадкодавцем  за однією адресою, вважається, що він автоматично прийняв спадщину, якщо не подав заяву про відмову від спадщини. Втім, якщо до складу спадщини входить нерухоме майно все одно доведеться подати заяву для переоформлення документів. В іншому разі спадкоємець не зможе надалі ним розпоряджатися. Варто зауважити, що в такому випадку заяву можна подати навіть після  закінчення 6-місячного терміну.

Як діяти, якщо пропущено строк для прийняття спадщини?

  1. Отримати письмову згоду інших спадкоємців і подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу.
  2. Подати позов до суду. Необхідно буде пояснити, чому термін був пропущений. Якщо суд визнає такі причини поважними, то продовжить строки.

В законі не визначено, які причини пропуску терміну можна вважати поважними. Можливими поважними причинами пропущення строку вважаються:

В разі продовження судом строку для подачі заяви, ви подаєте заяву разом з копією рішення суду нотаріусу. Далі в загальному порядку відбувається оформлення спадщини.

За консультацією звертайтеся до наших досвідчених фахівців зі спадкового права: 0445992277

публікації за темою
Коротко про головне в банкрутстві фізичних осіб
Часті питання про банкрутство фізичних осіб ЯкЧасті питання про банкрутство фізичних осіб Як…
Читати далі ...
Що там зі 130тою КУпАП?
На офіційному сайті Верховної Ради України На офіційному сайті Верховної Ради України…
Читати далі ...
Запрацював оновлений ЄДР
З 11 серпня 2020 року введено в промислову експлуатаціюЗ 11 серпня 2020 року введено в промислову експлуатацію…
Читати далі ...
044 599 2277
info@aps-law.org
Всі права захищені. Будь-яке копіювання повинно супроводжуватись зворотнім посиланням на сайт.
Розроблено webworks.com.ua

Замовте дзвінок!

Ми передзвонимо рівно в:

Введіть номер телефону
Наприклад: 093 000 00 00
Ваше повідомлення успішно доставлене!