044 599 2277
info@aps-law.org
Як працює електронна черга в дитсадки Києва: думка влади і батьків
Про нові правила вступу до дитячих садків, і чи є сенс ставати в електронну чергу батькам-не киянам,  в медіацентрі "Информатор.Киев" розповіли представники влади та місцеві жителі. НОВОВВЕДЕННЯ ПРИ ВСТУПІ ДО ДИТЯЧИХ САДКІВ Андрій Мирошніченко, радник заступника…

Про нові правила вступу до дитячих садків, і чи є сенс ставати в електронну чергу батькам-не киянам,  в медіацентрі “Информатор.Киев” розповіли представники влади та місцеві жителі.

НОВОВВЕДЕННЯ ПРИ ВСТУПІ ДО ДИТЯЧИХ САДКІВ

Андрій Мирошніченко, радник заступника голови КМДА, розповів, що цього року було впроваджено кілька інновацій, пов’язаних із зарахуванням в дитячі садки. «Нововведення стосуються пріоритетності зарахування в садки дітей, зареєстрованих в Києві, а також оплати садків, оскільки з 1 січня запрацював проект «Гроші ходять за дитиною».

Відповідно до базового нормативу, фінансується зараз не заклад, а дитина. Бюджет Києва виплачує дитячому садочку 2 500 грн. в місяць за перебування кожної дитини. Варто відзначити, що вперше в історії України ми почали фінансувати не тільки комунальні садки, а за такою ж схемою готові компенсувати частину витрат на перебування дітей в приватних дитячих садках. По-друге, таке фінансування пошириться на дітей, зареєстрованих в Києві, а також на дітей, один з батьків яких має право на картку киянина. До цієї категорії відносяться всі пільгові категорії, а також ті, хто офіційно працюють в Києві.

Друга складова реформ стосується черги. Тут діє механізм, коли право першої черги мають діти, зареєстровані в Києві. Таким чином, право стати в чергу мають всі, але потрапити в садок можуть спочатку кияни, а потім всі інші. Ці новації повністю відповідають чинному законодавству, і діють тільки по відношенню до дітей, які на сьогоднішній день не зареєстровані в дитячому садку. На даний момент ми скоротили чергу в дитячий садок за останні 4 роки з 16 тис. до 3,5 тис. дітей. В цьому році ми плануємо побудувати 7 нових садочків, тому кількість місць буде розширюватися», – заявив Андрій Мирошніченко.

РЕФОРМИ ДИСКРИМІНУЮТЬ ДІТЕЙ-НЕ КИЯН

Олексій Ерінчак, батько дитини, яка тепер не зможе потрапити в садок, вважає нововведення дуже несправедливими. «Ми не зареєстровані, але працюємо і платимо податки в Києві. Мій син, який стояв другим у черзі на потрапляння в садок, в зв’язку з нововведенням став 27-м в черзі і постійно опускається вниз за списком. Ймовірність того, що моя дитина піде в садок, я оцінюю в 0,01%. Бюджет громади належить киянам, тобто ті, хто платить податки, повинні отримувати послуги. У нашому випадку ми платимо податки, але послуга вступу в дитсадок стала недоступною для нас. Мій син стояв в черзі 2,5 роки, а будь-який киянин, який не ставив свою дитину в чергу, може сьогодні зареєструватися, і він буде в черзі попереду нас просто тому, що має статус киянина. Ми вважаємо такий розподіл дискримінацією».

Купувати довідку про реєстрацію, тобто нелегально реєструватися в якійсь квартирі, шукати приватний дитячий садок за 10 тис. грн. в місяць або везти дитину в інший район, витративши на дорогу 1,5 години, батьки не розглядають як прийнятний варіант або вихід із ситуації, що склалася.

НЕОБХІДНІСТЬ ПЕРЕГЛЯДУ ПРАВИЛ
Віталій Собкович, адвокат, керуючий партнер ЮК «Альянс Правових Сил», зазначив, що електронна черга дозволяла батькам відразу після народження дитини ставати в чергу на вступ в дитячий сад, очікувати і стежити за її просуванням. «Розподіл заявок в системі здійснювався автоматично в порядку черговості їх реєстрації, з урахуванням вікової періодизації, кількості повних років дитини і т.п. У нас були чітко визначені параметри, за якими ми могли рухатися».

Зараз, коли ми додаємо параметри реєстрації в місті Київ або роботи в певній сфері, ми показуємо, що готові переглядати свої правила і комусь підігрувати. Потрібно розширювати поняття «киянин» і «не киянин», враховувати те, які гроші він вносить до бюджету або купує житло, а не обмежувати такою категорією, як «реєстрація». Багато киян, які здають в оренду житло, не готові дозволити навіть тимчасову реєстрацію сім’ї з дитиною через непоодинокі випадки виникнення труднощів, пов’язаних із виселенням або шантажем мешканцями орендодавця.

Якщо дитина пробула в черзі кілька років, то вона має повне право потрапити в цей садок і дотримуватися тих правил електронної черги, які придумала сама громада. Не можна було змінювати правила, коли дитина була за крок до потрапляння в садок. У зміні таких правил є ознаки дискримінації», – заявив Віталій Собкович.

Відстояти Ваші права та інтереси допоможуть адвокати юридичної компанії “Альянс Правових Сил”

публікації за темою
Коротко про головне в банкрутстві фізичних осіб
Часті питання про банкрутство фізичних осіб ЯкЧасті питання про банкрутство фізичних осіб Як…
Читати далі ...
Що там зі 130тою КУпАП?
На офіційному сайті Верховної Ради України На офіційному сайті Верховної Ради України…
Читати далі ...
Запрацював оновлений ЄДР
З 11 серпня 2020 року введено в промислову експлуатаціюЗ 11 серпня 2020 року введено в промислову експлуатацію…
Читати далі ...
044 599 2277
info@aps-law.org
Всі права захищені. Будь-яке копіювання повинно супроводжуватись зворотнім посиланням на сайт.
Розроблено webworks.com.ua

Замовте дзвінок!

Ми передзвонимо рівно в:

Введіть номер телефону
Наприклад: 093 000 00 00
Ваше повідомлення успішно доставлене!