Відпустка в Новий рік – чудова можливість поїхати в гості до близьких людей або зовсім полетіти в теплі країни. Поки ви плануєте свою подорож, зловмисники, в свою чергу, готуються заволодіти вашим майном.
Проникнення в квартиру готується заздалегідь, але його можна запобігти. Про це Інформатор дізнався від заступника начальника Управління поліції охорони в Києві Віктора Веклича та адвоката Юрія Рожкова.
ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ВАШУ КВАРТИРУ ЗАПРИМІТИЛИ ЗЛОДІЇ
Так звані крадії-домушники діляться на два типи: професіонали і дилетанти, розповідає заступник начальника Управління поліції охорони Києва Віктор Веклич. Він каже, що до дилетантів варто відносити людей з алкогольною чи наркотичною залежністю, які можуть залізти в будь-яку квартиру з відкритою кватиркою або легкими для відмикання дверима. Вони діють миттєво, адже потребують нової дози. Досвідчені домушники проникають в квартиру тільки при повній впевненості, що господарів немає вдома. Тому перед тим, як піти на справу, вони ретельно готуються і вичікують момент. Для цього зловмисники використовують спеціальні мітки. Наприклад, насипають під двері пісок. Якщо через кілька днів на ньому не буде слідів, то це сигнал для дій злодія. Варто починати хвилюватися, якщо у вашій двері стирчать сірники, це теж є перевіркою вашої присутності в помешканні. Переконатися у відсутності господаря можна і за допомогою пошти, якщо її ніхто не забирає.
ЯК ЗАХИСТИТИ СВОЄ МАЙНО ВІД КРАДІЇВ
Найпростіший спосіб, який забезпечить вам найбільший захист від зловмисників – домашня сигналізація, каже Віктор Веклич. Але цей варіант підходить не всім, як мінімум, з фінансової точки зору. Також варто максимально уповільнити попадання злодія в квартиру. Тому експерти радять поставити два або три недорогих замки на вхідні двері, ніж один якісний. Також відлякує домушників наявність на поверсі відеокамери. Поліцейські розповідають, що є ряд інших правил, які зменшать ймовірність відвідування вашої квартири непроханими гостями:
ЯК ПОВЕРНУТИ УКРАДЕНЕ МАЙНО
Пам`ятайте, що від рук професійних «домушників» ніхто не застрахований. Якщо повернувшись додому ви виявили відімкнутий замок і пропажу цінних речей, то потрібно не зволікати, а писати заяву в поліцію. У разі, якщо ваша квартира була застрахована, то більшу частину втраченого можна повернути. А якщо немає – залишається сподіватися на хід слідства. Але очікувати швидких результатів теж не варто, кажуть адвокати. Юрій Рожков представляє ЮК «Альянс Правових Сил», яка надає юридичні послуги Київ і займається подібними випадками. Юрист стверджує, що у правоохоронців багато першочергових завдань, які стоять в пріоритеті. Можна звернутися до юридичних компаній, які пришвидшать цю справу і допоможуть знайти винних. Зовсім інша ситуація, якщо грабіжник відпрацював чисто і його не знайшли. Тоді залишиться лише змиритися і надалі бути більш уважним. Варто зазначити, що найбільше крадіжок відбувається в Дарницькому, Солом’янському та Дніпровському районах. У той же час рідше потерпають жителі елітних районів – Печерська і Подолу. Це говорить про те, що домушники орієнтуються на квартири, які найменше захищені.
Професійні квартирні злодії можуть зламати квартиру навіть за той час, поки ви запускаєте феєрверк у дворі. Будьте пильними!
Руслан Хохлов
Відео: Андрій Райський
Фото: Вітольд Явдощук.