Правило № 1
Майно поділяється на два види: спільне сумісне й особисте приватне.
Спільне сумісне майно те, що придбане в шлюбі на спільні гроші. При розлученні поділяється навпіл. Ця умова незмінна навіть в разі, якщо один з подружжя не працював під час шлюбу і не мав заробітку. Зокрема, поділу підлягає: рухоме й нерухоме майно, бізнес, гроші на банківських рахунках, цінні речі, земельні ділянки, а також боргові зобов’язання.
Якщо річ навпіл неподільна, скажімо, квартира, то суд оцінює її вартість і присуджує другому з подружжя виплатити компенсацію в розмірі половини її вартості.
Правило № 2
Майно, яке не ділиться. До нього належить особиста приватна власність. Приміром – квартира, машина, техніка, коштовності чи інші речі куплені до шлюбу за кошти одного з подружжя.
Правило № 3
Як ділити подарунки і спадок. Якщо під час шлюбу один з подружжя отримав у вигляді подарунка або спадщини, приміром, автівку, то інший член подружжя, в разі розлучення, не має права вимагати її поділу. Важливо, щоб такий подарунок був нотаріально засвідчений договором дарування, бо без нього вважатиметься спільною власністю.
Правило № 4
Речі індивідуального користування. До них належать: скажімо, жіноча шуба або чоловічий годинник. Незважаючи на вартість і той факт, що вони були куплені на спільні гроші, такі речі під час розлучення не діляться. За детальнішою консультацією і юридичною допомогою звертайтеся до наших юристів.