ТЕАТР ПОЧИНАЄТЬСЯ З ВІШАЛКИ, А УСПІШНИЙ БІЗНЕС – З РЕЄСТРАЦІЇ
ТОП-6 КРОКІВ ДО СТВОРЕННЯ ТОВ
Чи не кожен часом задумується про створення власного бізнесу аби «працювати на себе». Багатьом вдається реалізувати цю свою мрію. Як свідчить статистика, лише в Києві, в розпал літа було зареєстровано близько 10 тисяч юридичних осіб, з яких найбільше створено у формі товариств з обмеженою відповідальністю.
Тож з чого почати шлях до створення власної справи, корисні поради від юриста ЮК «Альянс Правових Сил» Артура Лозіцького.
Перше «золоте» правило – назва вашого підприємства повинна бути – унікальною. Тобто, найменування не повинне співпадати з тими, що вже наявні в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Крім того, Ваше товариство, наприклад, не може мати у назві слова «банк», якщо підприємство не зареєстроване Національним банком України як банк і не має банківської ліцензії. У найменуванні юридичних осіб забороняється використовувати найменування органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Тут жодних обмежень немає. Ви можете обрати будь-який вид економічної діяльності, адже класифікація видів (КВЕД – 2010) наявна у вільному доступі і містить 21 секцію (від сільськогосподарської діяльності до діяльності екстериторіальних організацій і органів). Ваше завдання – це визначитися із видом економічної діяльності Вашого підприємства. Варто й пам`ятати, що законодавством встановлена процедура отримання відповідних ліцензій для здійснення деяких видів діяльності, адже, наприклад, діяльність у галузі телебачення – процедура непроста і вимагає ліцензуванню компетентними державними органами.
Засновниками (учасниками) ТОВ можуть бути як фізичні, так і юридичні особи. Але пам`ятайте, що ТОВ не може мати в якості єдиного учасника інше господарське товариство, учасником якого є одна особа. Кількість учасників на разі не обмежується, хоча раніше такий критерій існував – не більше 100 учасників. Управління Вашим підприємством здійснюватиметься, як це зазвичай прийнято, двома органами: виконавчим та вищим. Вищим органом є загальні збори. До складу зборів входять усі засновники вашого ТОВ, які під час проведення таких зборів вирішують найбільш важливі питання щодо ведення товариством господарської діяльності, починаючи від зміни складу засновників і закінчуючи зміною статутного капіталу. Виконавчим же органом може бути як одна особа (директор-керівник), так і декілька, які входитимуть до складу дирекції.
До таких прийнято відносити статут, протокол загальних (установчих) зборів та всі інші документи, якими юридично можна засвідчити повноваження керівника, організаційно-правову форму чи місцезнаходження. Якщо з оформленням протоколу, зазвичай, проблем не виникає, то щодо точного викладення статуту підприємства у коректній редакції завжди є нюанси. Їх можна уникнути, якщо взяти за основу модельний статут, розроблений Кабінетом Міністрів України. Але низку питань на кшталт входу/виходу учасників із товариства такий тип установчого документу не врегульовує. Тому для юридично точного закріплення усієї організаційної структури варто розробити статут, включивши до нього усі майбутні особливості ведення господарської діяльності відповідно до норм чинного законодавства України, звичайно. Тим більше, з набуттям чинності нового профільного закону «Про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю» значно скоротився перелік вимог до статуту, який тепер включає лише такі пункти, як найменування товариства, органи управління товариством та порядок вступу до товариства та виходу з нього. До речі, важливим моментом є утворення статутного капіталу, який формується із внесків засновників Товариства. Не забувайте, що внесок може бути здійснений не лише грошовими коштами, а й майном, наприклад, автомобілем або, уявіть собі, меблями.
Завершальним етапом усіх вищезазначених процедур є подача пакету документів державному реєстратору або нотаріусу, який теж має відповідні повноваження. Для проведення реєстрації Товариства подаються протокол і статут із нотаріально посвідченими підписами відповідних осіб (засновників), а також заява про державну реєстрацію відповідно до встановленої Мін`юстом форми. До речі, заяву Ви можете подати і до будь-якого Центру надання адміністративних послуг незалежно від місця Вашої реєстрації. Не забороняється й подача пакету установчих документів шляхом надсилання поштового відправлення на адресу уповноваженого суб`єкта реєстрації.
Не забувайте про необхідність вказати засоби зв`язку із Вашим підприємством. Саме за допомогою вказаного телефону або електронної пошти, які пізніше будуть відображатися у відповідному реєстрі, Ваш потенційний контрагент зможе комунікувати з уповноваженими особами підприємства. Пам`ятайте й про виписку – важливий документ, який посвідчуватиме дату реєстрації підприємства, вказуватиме відомості про керівника та місцезнаходження товариства (і не тільки). До речі, є й можливість обрати спрощену систему оподаткування при подачі установчих документів. У такому разі Ваше підприємство буде платником єдиного податку з дати проведення державної реєстрації.
Це далеко не всі особливості та важливі нюанси відкриття власного підприємства, адже правовідносини з податковими органами, банком чи оренда приміщення – справи не з легких. Належним чином і без зайвих перепон зареєструвати підприємство допоможуть фахівці ЮК «Альянс Правових Сил».
Звертайтеся до нас за телефоном: 044 599 22 77.