Сонце, море, пляж і… сміття. Саме останнє зазвичай порушує гармонію цієї ідеальної тріади і екосистеми загалом.
Про проблеми забруднення моря та можливі наслідки – адвокат ЮК «Альянс Правових Сил» Володимир Борецький.
Багато країн, які мають вихід до моря, скидають в його води різні матеріали і речовини. Адже, морське середовище здатне переробити велику кількість шкідливих речовин. Втім, ця здатність не безмежна. Тому, цей процес повинен відбуватись строго у врегульованих обсягах.
Особливо, море забруднюють стічні води. Це призводить до загибелі морських організмів.
Національним законодавством встановлено кримінальну відповідальність за незаконне скидання або поховання у морі шкідливих матеріалів, речовин та відходів, які при цьому створили небезпеку для життя, здоров’я людей або живих ресурсів моря чи могли завдати шкоди зонам лікування і відпочинку або перешкодити іншим законним видам використання моря.
Відповідальність за такі дії на плечах службових осіб промислових, комунальних, сільськогосподарських та інших підприємств і організацій, які здійснюють забруднення моря з берега. А також на особах морських та повітряних суден, інших засобів і споруд, що знаходяться у морі.
З метою забезпечення охорони природного середовища моря та боротьби із забрудненням в Одесі оприлюднено проект рішення виконавчого комітету Одеської міськради «Про затвердження Правил приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення міста Одеси».
Правила передбачають що суб’єкт, який надає послуги з водовідведення встановлює кожному конкретному споживачу вимоги щодо скидання стічних вод до системи водовідведення, а також надає висновки щодо відповідності фактичних показників якості таких вод допустимим нормам.
Каналізаційна мережа та каналізаційні очисні споруди мають мати резерв пропускної спроможності. Кожен споживач скидає стічні води до системи водовідведення через окремий випуск. При цьому обов’язково встановлюються контрольні колодязі з відкритим доступом для водопостачальника.
Правилами встановлено, що стічні води не повинні містити горючих домішок і розчинених газоподібних вибухонебезпечних речовин та інших забруднюючих часток.
Згідно з правилами суб’єкт водопостачання зобов’язаний обстежувати очисні споруди споживачів, вимагати від них надання інформації та документів щодо очисних мереж і споруд, а також здійснювати інші заходи (нагляд за технічним станом систем каналізації, умовами скиду стічних вод, контролювати якість, кількість і режим скидання стічних вод тощо).
ПЕРЕВІРКА ОЧИСНИХ СПОРУД
Необхідно відібрати воду (в тому числі раптово), направити відібрані зразки на проведення хімічного аналізу і у випадку виявлення порушень застосовувати заходи впливу на споживача (наприклад не приймати стічні води, вимагати усунень порушень, пред’являти претензії та позови про відшкодування збитків, отримувати компенсації штрафних санкцій від державних природоохоронних органів, відключати від системи водовідведення тощо).
Захистити ваші екологічні права допоможуть фахівці ЮК «Альянс Правових Сил».
За консультацією й правовою допомогою звертайтеся за телефоном: 044 599 22 77