044 599 2277
info@aps-law.org
Громадянство України: бути чи не бути.
Україна – країна, де хочеться жити. Статистика свідчить, що часто іноземці прагнуть отримати не лише посвідку на проживання, а й – українське громадянство. За даними Державної міграційної служби – майже 44 тисячі іноземців стали громадянами України за період з 2014 – 2017…

Україна – країна, де хочеться жити. Статистика свідчить, що часто іноземці прагнуть отримати не лише посвідку на проживання, а й – українське громадянство. За даними Державної міграційної служби – майже 44 тисячі іноземців стали громадянами України за період з 2014 – 2017 рік.

Про умови та підстави за яких можна стати громадянином України розповіла адвокат ЮК «Альянс Правових Сил» Христина Людкевич.

ПІДСТАВИ НАБУТТЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ:

1) народження;

2) територіальне походження;

3) внаслідок прийняття до громадянства;

4) внаслідок поновлення у громадянстві;

5) внаслідок усиновлення;

6) внаслідок встановлення над дитиною опіки чи піклування;

7) внаслідок встановлення над особою, визнаною судом недієздатною, опіки;

8) у зв’язку з перебуванням у громадянстві України одного чи обох батьків дитини;

9) внаслідок визнання батьківства чи материнства або встановлення факту батьківства чи материнства;

10) за іншими підставами, передбаченими міжнародними договорами України.

УМОВИ ПРИЙНЯТТЯ ДО ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ:

1 ) визнання і дотримання Конституції України та законів України;

2) зобов’язання припинити іноземне громадянство або не перебування в іноземному громадянстві (особи, які є громадянами держав, міжнародний договір України з якими дозволяє особі звертатися для набуття громадянства України за умови, якщо вона доведе, що не є громадянином цієї держави, можуть подавати заяви про набуття громадянства України лише після припинення іноземного громадянства. Особи, які є іноземцями, мають припинити іноземне громадянство і подати документ про це, виданий уповноваженим органом відповідної держави, до органу, що здійснив реєстрацію, протягом року з моменту реєстрації її громадянином України. Якщо особа, маючи всі передбачені законодавством цієї держави підстави для отримання такого документа, з незалежних від неї причин не може його отримати або їй надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, вона подає декларацію про відмову від іноземного громадянства).

3) безперервне проживання на законних підставах на території України протягом останніх п’яти років.

Ця умова не поширюється на особу, яка перебуває у шлюбі з громадянином України терміном понад два роки та постійно проживає в Україні на законних підставах, і на особу, яка постійно проживає в Україні на законних підставах та перебувала з громадянином України понад два роки у шлюбі, який припинився внаслідок його смерті.

Для осіб, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, термін безперервного проживання на законних підставах на території України встановлюється в три роки з моменту надання їм статусу біженця в Україні чи притулку в Україні, а для осіб, які в’їхали в Україну особами без громадянства, – три роки з моменту одержання дозволу на проживання в Україні;

4) отримання дозволу на імміграцію;

5) володіння державною мовою або її розуміння в обсязі, достатньому для спілкуванні. Ця умова не поширюється на осіб, які мають певні фізичні вади (зору, слуху, мови);

6) наявність законних джерел існування. Ця умова не поширюється на осіб, яким надано статус біженця в Україні або притулок в Україні.

Особливими випадками є прийняття до громадянства України тих осіб, які мають визначні заслуги перед Україною, і осіб, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для України.

НЕОБХІДНИЙ ПАКЕТ ДОКУМЕНТІВ:

-заява;

-три фотографії;

-декларація про те, що даний суб’єкт не має іноземного громадянства, або ж письмове зобов’язання припинити таке громадянства в майбутньому;

-копію імміграційного дозволу;

-копія документа що посвідчує місце проживання в минулому;

-свідоцтво про шлюб;

-документальне підтвердження фінансового становища за останніх 6 місяців;

-документ, який підтвердить, що особа безвиїзно проживала на території України протягом певного часу в залежності від категорії особи яка бажає отримати громадянство;

-копія посвідки на проживання в Україні;

-довідку про знання державної української мови;

-документ про сплату державного мита (0,5 неоподаткованого мінімуму доходів громадян). Від сплати звільняються певні пільгові категорії осіб, але такий  статус потрібно підтвердити.

Залежно від підстави та певних юридичних моментів кількість документів, які є обов’язковими для надання, може варіюватися.

Після того як Ви зібрали усі необхідні документи слід звернутися до місцевого управління міграційної служби (якщо ви знаходитеся на території іншої держави документи потрібно подавати до консульства України) із правильно і коректно заповненою заявою та пакетом документів.

Процедура перевірки заявки на громадянство, по черзі,  проходить декілька інстанції (етапів), залежно від підстави таких етапів може бути менше або більше.

Отримання українського громадянства триває в середньому до 1 року. Але для осіб, які мають серед прямих родичів громадян України або раніше перебували в громадянстві, застосовується прискорена процедура, що триває 1-3 місяці.

Спростити цей трудомісткий процес допоможуть наші спеціалісти. Ми надамо Вам вичерпну консультацію, визначимо відповідну підставу отримання громадянства, а також підготуємо повний пакет необхідних документів

044 599 22 77

публікації за темою
Коротко про головне в банкрутстві фізичних осіб
Часті питання про банкрутство фізичних осіб ЯкЧасті питання про банкрутство фізичних осіб Як…
Читати далі ...
Що там зі 130тою КУпАП?
На офіційному сайті Верховної Ради України На офіційному сайті Верховної Ради України…
Читати далі ...
Запрацював оновлений ЄДР
З 11 серпня 2020 року введено в промислову експлуатаціюЗ 11 серпня 2020 року введено в промислову експлуатацію…
Читати далі ...
044 599 2277
info@aps-law.org
Всі права захищені. Будь-яке копіювання повинно супроводжуватись зворотнім посиланням на сайт.
Розроблено webworks.com.ua

Замовте дзвінок!

Ми передзвонимо рівно в:

Введіть номер телефону
Наприклад: 093 000 00 00
Ваше повідомлення успішно доставлене!