044 599 2277
info@aps-law.org
Податкові перевірки
«Податкові перевірки». Це словосполучення підвищує у Вас серцебиття і викликає відчуття подібні, як у школяра, якому загрожує відхопити прочухана, коли батько перевірить щоденник з двійками і неохайними, а часом і порваними сторінками? Спокійно - не поспішайте…

«Податкові перевірки». Це словосполучення підвищує у Вас серцебиття і викликає відчуття подібні, як у школяра, якому загрожує відхопити прочухана, коли батько перевірить щоденник з двійками і неохайними, а часом і порваними сторінками? Спокійно – не поспішайте перейматися!  Спочатку з`ясуйте, чи є ви серед «щасливчиків», до яких податкова інспекція може навідатися із перевіркою? Та які підстави проведення такої перевірки?

На ці та інші питання відповів адвокат, партнер ЮК «Альянс Правових Сил» Юрій Рожков.

Для початку з`ясуємо, які ж існують види документальних перевірок.

Серед таких є два види: планові та позапланові.

Перелік підприємств, які внесені до списку планових перевірок, Ви можете знайти на сайті Державної фіскальної служби. Інша річ – позапланові перевірки, про них заздалегідь дізнатися неможливо. Втім, з такою перевіркою інспекція може навідатися лише за певних обставин. Скажімо, в результаті одержання податковою інформації стосовно порушення фактів, виявлення неправдивих відомостей у податкових деклараціях, поданих платником податків або в результаті перевірок інших платників податків.

Що перевірятимуть податківці?

В разі планової перевірки інспектуватимуть всі дії, вчинені під час господарської діяльності, а також зовнішньоекономічну діяльність за визначений період. Тому, всі документи, пов`язані із вищезазначеними операціями, платник податків просто зобов`язаний показати податківцям.

А от незапланована перевірка стосується лише чітко визначених питань, стосовно яких було отримано повідомлення про попередження перевірки.

Важливо також нагадати і про фактичні перевірки. Вони, передусім,  стосуються трудових відносин, ліцензій, розрахунків і теж з`являються не очікувано, як сніг на голову.

Перевірка на порозі! Чи можна не впустити податківців?

Від планових перевірок майже неможливо «чемно відмовитися», оскільки вони затверджені Кабміном.

При позапланових перевірках, перш за все, потрібно оцінити підстави для перевірки (документи подані податківцями): направлення з реквізитами наказу та причинами перевірки,  копію відповідного наказу та службові посвідчення.

Якщо ж ви виявили, що підстави для інспектування не достатні, ви можете не допустити податківців до перевірок (Ст. 78 ПКУ). В такому разі складається відповідний акт про недопуск.

Загалом, понад 8 тисяч перевірок планує провести податкова у 2018 році. Найбільша їх кількість припадає на Київську, Харківську та Одеську області. Найчастіше перевіряють компанії, що займаються оптовою торгівлею, сільським господарством та будівництвом.

Підтогуватися до перевірок, а також відстояти права та законні інтереси платників податків, допоможуть фахівці ЮК «Альянс Правових Сил».

Звертайтеся за консультацією: 044 599 22 77

публікації за темою
Коротко про головне в банкрутстві фізичних осіб
Часті питання про банкрутство фізичних осіб ЯкЧасті питання про банкрутство фізичних осіб Як…
Читати далі ...
Що там зі 130тою КУпАП?
На офіційному сайті Верховної Ради України На офіційному сайті Верховної Ради України…
Читати далі ...
Запрацював оновлений ЄДР
З 11 серпня 2020 року введено в промислову експлуатаціюЗ 11 серпня 2020 року введено в промислову експлуатацію…
Читати далі ...
044 599 2277
info@aps-law.org
Всі права захищені. Будь-яке копіювання повинно супроводжуватись зворотнім посиланням на сайт.
Розроблено webworks.com.ua

Замовте дзвінок!

Ми передзвонимо рівно в:

Введіть номер телефону
Наприклад: 093 000 00 00
Ваше повідомлення успішно доставлене!