
«Президент підписав закон про «євробляхи» – саме такими заголовками сьогодні замайоріли ЗМІ. Це означає, що закони №8487 та №8488 найближчим часом наберуть юридичної сили, і процедура розмитнення так званих «євроблях» буде офіційно встановлена та регламентована.
Отже, що нового?
- Найбільш головне – пільги. Так законодавством передбачається, що після набрання чинності законом протягом 90 днів у автомобілістів є можливість розмитнити автомобіль за вдвічі зниженим акцизним збором. Перший місяць – знижка буде 50%, наступні два – 75%.
- Окрім поблажок, передбачені і штрафи. У режимі транзит понад 10 встановлених діб: до 10 діб – 8500 грн, від 10 до 30 діб – 85 тис. грн, понад 30 діб – 170 тис. грн або конфіскація автівки за рішенням суду. Перевищення дозволеного терміну перебування у режимі “тимчасового ввезення”: більше 10 діб – 17 тис. грн, від 20 до 30 діб – 85 тис. грн, більше 30 діб – 170 тис. грн або конфіскація за рішенням суду.
- Фіксація порушень. Закон встановлює, що протокол про порушення митних правил тепер можна складати і за фізичної відсутності правопорушника.
- Процедура розмитнення. Законом встановлюється, що Кабінет Міністрів України у двомісячний строк з дня набрання чинності Законом повинен прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону. Цей документ і буде такою собі «покроковою інструкцією» для розмитнення автомобіля.
- Підстави для розмитнення. Належною підставою для розмитнення буде договір купівлі-продажу автомобіля. Для його укладення потрібно зв`язатися із реальним власником такого авто (фізичною особою або компанією-підприємством, яке володіє таким автомобілем). У договорі також необхідно зазначити вартість автомобіля, адже в подальшому із ціни будуть нараховуватися податки і збори. Крім того, автомобіль потрібно зняти з реєстрації. Окрім того, таким собі аналогом договору купівлі-продажу є інвойс, у якому продавець вказує усі необхідні характеристики авто та його стан.
Якщо є всі належні документи, авто не обов’язково вивозити за кордон для розмитнення. Особа, яка ввезла авто, може розмитнити його на будь-якій внутрішній митниці.
- Про «ЄВРО 5». Фактично можна ввести автомобіль і 20-ти річний, але акциз на автомобіль відповідно буде й вище. Але коефіцієнт при розрахунку акцизу буде не більше 15 у незалежності від того, чи більше ніж 15 років автомобілю.
- Інші податки. Окрім акцизу, передбачена сплата 20% ПДВ, 7,3% мита та від 3% до 5% збору в Пенсійний фонд.