044 599 2277
info@aps-law.org
Що робити, якщо Ваше авто облили кислотою чи фарбою, подряпали або повибивали вікна?
Що робити, якщо Ваше авто облили кислотою чи фарбою, подряпали або повибивали вікна? Покрокова інструкцію дій у разі пошкодження авто. Матеріал для Авто Інформатор підготував адвоката ЮК «Альянс Правових Сил» Володимир Борецький. КРОК ПЕРШИЙ: ВИКЛИКАТИ ПОЛІЦІЮ В…

Що робити, якщо Ваше авто облили кислотою чи фарбою, подряпали або повибивали вікна?

Покрокова інструкцію дій у разі пошкодження авто.
Матеріал для Авто Інформатор підготував адвоката ЮК «Альянс Правових Сил» Володимир Борецький.

КРОК ПЕРШИЙ: ВИКЛИКАТИ ПОЛІЦІЮ
В будь-якому випадку необхідно зафіксувати вказану подію, викликавши працівників поліції. Транспортний засіб з побитими вікнами, або пошкодженими частинами кузова може викликати сумнів щодо того, чи потрапило таке авто в ДТП, чи ні. Це ж стосується фарби і кислоти.

У разі виявлення особи, що скоїла вказане правопорушення така фіксація дозволить пред’являти до неї вимоги компенсувати збитки. Доказовою базою, серед іншого, буде інформація про виклик працівників поліції, рішення про притягнення до відповідальності.

КРОК ДРУГИЙ: ЕКСПЕРТИЗА – НАСКІЛЬКИ АВТО ПОШКОДЖЕНЕ

Кримінальним кодексом передбачено відповідальність за умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах (ст. 194).
Пошкодження майна – це погіршення якості, зменшення цінності речі або доведення речі на якийсь час у непридатний за її цільовим призначенням стан. Для вирішення питання, чи втрачено в такому випадку можливість використання майна або наскільки зменшилась його цінність необхідно призначати відповідну експертизу.
Шкода у великих розмірах – поняття оціночне і вирішується у кожному конкретному випадку індивідуально (з урахуванням обставин справи, вартості майна, значущості його для власника, матеріального становища потерпілого тощо).
Виходячи із законодавчого визначення значної шкоди, у великому розмірі вона може бути визнана тоді, коли збитки перевищують суму в двісті п’ятдесят і більше разів неоподатковуваний мінімум доходів громадян. (230 125,00 грн).
(Для вирахування шкоди по кримінальному злочину використовується не 17 грн, а соціальна пільга).

КРОК ТРЕТІЙ: ВИЗНАЧИТИ ВИД ПРАВОПОРУШЕННЯ

Що стосується осіб, яким завдано збиток, то для кваліфікації діяння за ст. 194 не має значення, кому саме і за правом якої форми власності належить майно, однак існують окремі категорії злочинів, що передбачають відповідальність за пошкодження майна конкретних осіб. Наприклад, умисне знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу, державної виконавчої служби чи приватного виконавця, службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов’язок, судді, народного засідателя чи присяжного, захисника (адвоката) у зв’язку з виконанням ними службових/громадських обов’язків, діяльністю, пов’язаною із здійсненням правосуддя, надання правової допомоги (ст. ст. 347, 352 КК України), а також військового майна.

У інших випадках, за пошкодження (зіпсуття) автомобіля винну особу буде притягнуто до адміністративної відповідальності. Спеціального складу за пошкодження автомобіля (на відміну від іншого майна) не передбачено адміністративною відповідальністю, однак такі дії підпадають під склад адміністративного правопорушення – хуліганство.

ЧИ ЗАВЖДИ ПЛАТНА АВТОСТОЯНКА ГАРАНТУЄ СХОРОННІСТЬ АВТОМОБІЛЯ?

Якщо автомобіль знаходився на автомобільній стоянці, то в такому випадку також необхідно мати на увазі, що за його схоронність відповідає автостоянка. При цьому з нею має бути укладений відповідний договір та має бути підтвердження, що автомобіль без пошкоджень заїхав на таку стоянку.

СТРАХОВЕ ВІДШКОДУВАННЯ

Що стосується страхового відшкодування, то компенсація збитку залежить від умов договору. Так, в договорі може бути прописано обов’язковою умовою зберігати автомобіль в спеціальному охоронному місці. Якщо автомобіль не знаходився в такому місці, то на страхове відшкодування не варто розраховувати.
Обов’язкове страхування це такий вид страхування який страхує лише цивільну відповідальність за збитки, завдані майну, життю або здоров’ю третіх осіб, внаслідок ДТП, що сталася з вини водія забезпеченого транспортного засобу.

Звертайтеся до нас за консультацією: 0445992277

Автор: Ася Совушкіна

публікації за темою
Коротко про головне в банкрутстві фізичних осіб
Часті питання про банкрутство фізичних осіб ЯкЧасті питання про банкрутство фізичних осіб Як…
Читати далі ...
Що там зі 130тою КУпАП?
На офіційному сайті Верховної Ради України На офіційному сайті Верховної Ради України…
Читати далі ...
Запрацював оновлений ЄДР
З 11 серпня 2020 року введено в промислову експлуатаціюЗ 11 серпня 2020 року введено в промислову експлуатацію…
Читати далі ...
044 599 2277
info@aps-law.org
Всі права захищені. Будь-яке копіювання повинно супроводжуватись зворотнім посиланням на сайт.
Розроблено webworks.com.ua

Замовте дзвінок!

Ми передзвонимо рівно в:

Введіть номер телефону
Наприклад: 093 000 00 00
Ваше повідомлення успішно доставлене!