044 599 2277
info@aps-law.org
ЩО ТАКЕ БУЛІНГ?
ЩО ТАКЕ БУЛІНГ? Булінг – моральне або фізичне насильство, тобто, агресивна поведінка дітей одне до одного, яка має на меті принизити, залякати, викликати тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, будь-які інші дії, що мають ознаки свідомого жорстокого…

ЩО ТАКЕ БУЛІНГ?

Булінг – моральне або фізичне насильство, тобто, агресивна поведінка дітей одне до одного, яка має на меті принизити, залякати, викликати тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, будь-які інші дії, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення.

Послідовність дій у випадках прояву булінгу в школах викладений в новому законі про булінг, який 16 січня підписав Президент.

Тож, якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, вона має повідомити про це батькам, вчителю, психологу чи директору.

Крім того, може звернутися на гарячу лінію ГО «Ла Страда – Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей, до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді, до Національної поліції або Центру надання безоплатної правової допомоги .  Готові стати на захист прав дітей адвокат Київ нашої юридичної компанії.

Якщо свідком булінгу став вчитель чи інший працівник школи, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому потерпіла від булінгу особа, чи ні.

Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Директор школи має з’ясувати всі обставини даного факту. Далі, зібрати засідання комісії з розгляду випадків булінгу, де з’ясувати всі обставини даного факту та окреслити подальші дії.

До складу такої комісії можуть входити: педагоги, психолог, соціальний педагог, батьки постраждалого та «булера», керівник закладу та інші зацікавлені особи.

За результатами засідання, якщо комісія визнає, що це був булінг, то  керівник закладу повинен проінформувати уповноважені підрозділи органів Націполіції та Службу у справах дітей.

Втім, якщо комісія не визнає випадок як булінг, а потерпілий з цим не погодиться, то він може одразу звернутись до Націполіції України.

Детальна юридична консультація за телефоном: 044 599 22 77

Послуги юриста юридичної компанії “Альянс Правових Сил”. 

Адміністративна відповідальність за булінг

Булінг – каратиметься штрафом у розмірі 850-1700 гривень або громадськими роботами на 20-40 годин.

Для групи осіб, які знущаються з інших, і  для порушника, який займається цькуванням неодноразово впродовж року, покарання будуть більшими. В таких випадках передбачений штраф 1700-3400 гривень або громадські роботи на термін 40-60 годин. Дане покарання за булінг визначене для підлітків від 14-16 років, втім його будуть нести батьки чи опікуни.

Якщо ж директок не повідомить поліцію про факти булінгу, за це передбачено штраф у розмірі 850-1700 гривень або виправні роботи на один місяць з відрахуванням 20% заробітку.

 

публікації за темою
Коротко про головне в банкрутстві фізичних осіб
Часті питання про банкрутство фізичних осіб ЯкЧасті питання про банкрутство фізичних осіб Як…
Читати далі ...
Що там зі 130тою КУпАП?
На офіційному сайті Верховної Ради України На офіційному сайті Верховної Ради України…
Читати далі ...
Запрацював оновлений ЄДР
З 11 серпня 2020 року введено в промислову експлуатаціюЗ 11 серпня 2020 року введено в промислову експлуатацію…
Читати далі ...
044 599 2277
info@aps-law.org
Всі права захищені. Будь-яке копіювання повинно супроводжуватись зворотнім посиланням на сайт.
Розроблено webworks.com.ua

Замовте дзвінок!

Ми передзвонимо рівно в:

Введіть номер телефону
Наприклад: 093 000 00 00
Ваше повідомлення успішно доставлене!